Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Која е вашата главна на пазарот?

Нашите калапи се извезуваат главно во Европа, Северна и Јужна Америка клиенти. Нашите конзистентност во квалитетот на мувла има освоено повтори нарачки од клиенти.

Кои мувла материјал се користи за извоз калапи?

Ние може да се користат различни мувла материјал, како на барање на клиентот, вклучувајќи S136 Шведска, Германија, 2316, NAK80, H13, 718H, P20, S50C, итн Ние може да се препорача соодветен калап материјал за вашиот производ апликација.

Што е систем за топла тркач користите за калапи?

Ние може да се користат различни систем за топла тркач како на барање на клиентот, вклучувајќи YUDO, DME, MOLDMASTER, итн

Што е просечната времето за води?

Тоа зависи од структурата на мувла и обемот на работа.

5.What е гаранција ви обезбеди за вашиот калапи?

Ние нудиме една година гаранција за мувла по клиенти ги добијат во нивната работилница.

Каков вид на метод на плаќање не ги прифаќате?

Ние може да го прифати 40% плаќање депозит против ПИ, избалансиран плаќање по одобрување примерок / мувла пред пратката или избалансиран плаќање со неотповикливи пред МЗ.

Сакаат да работат со САД?


WhatsApp Онлајн Chat!